Arxiu Izard Forrellad

Calendari de Curses Esquí de Muntanya 2008 
Classificació Final Copa FEEC BUFF de Cronoescalades     Classificació Final Copa Catalana Esquí de Muntanya 2008     Classificació Final Ciurcuit Pro Olimpic 2008    

       Classificació Final Copa España Esqui de Muntanya 2008             Campionat d'Espanya per equips             Classificació Provisional 1º Trofeu BUFF Pirineus          

      www.izard.cat         www.esquidemuntanya.com       www.nomesneu.com      www.cuitaelsol.org   www.skimo.org     www.feec.cat         www.fedme.es  

DATA CLASIF NOM DE LA CURSA LLOC ENTITAT FEDERACIO TIPUS CONCEPTE

ADREÇA I TELEFON

15/12/07 classificació X CronoNocturna Pas de la Casa Andorra C.P.Andorrà FAndM/FEEC Ind CopaCronosFEEC www.fam.ad/
22/12/07   Nocturna Valgrande Pajares Asturies Fariñentu Pola de Lena FAstM Relleus Promocional  
29/12/07   I Prova Relleus per Equips La Molina A.E.Muntanya FEEC/Fedme Relleus   www.aemuntanya.net
30/12/07 classificació III CronoNiu La Molina La Molina A.E.Muntanya FEEC/Fedme Ind CopaCronosFEEC+CampSpainCronos www.aemuntanya.net
04/01/08   CronoNocturna Kandanxu Adecom-Jaca FAragM Ind   www.greim.es
06/01/08 classificació XXI Traça Catalana Les Angles SMCerdanya-Capcir FFME+ISMC Ind CircPro-OlympicFEEC http://sm.cc.free.fr
06/01/08 classificació Cronoescalada Andalus Sierra Nevada C.Alp.Benalmadena FAndalusM/Fedme Ind Copa Spain + Cop Andalus http://personales.ya.com/galpino/
13/01/08 classificació X Cursa CEC-Val d'Aran Beret-Baciber CEC FEEC+ISMC Ind CircPro-OlimpFEEC+Singles World Cup+CopSpainInd http://www.cec.cat/competicions/valdaran
13/01/08   VIII Rally S.Isidro-Fuentes de Invierno  Aller   Asturies FAstM FAstMunt Ind Cops Asturias + Copa Xtreme Trail 2008 www.fempa.net
19/01/08 classificació XIII Cronoescalada Ind Cerler Cerler-Venasc MMAA Barbastre FEEC/FAragM Ind CopaCronosFEEC+TrofV.Venasc+CampAragAsc http://www.clubmab.org
19 i 20 gener'08 classificació Open AltiToy 2008 Luz - Bareges EMF+ClubAltitoy+Eusko Eusko Mendi Ind Copa Euskadi + Trofeu BUFF dels Pirineus www.altitoy.blogspot.com
20/01/08   Transcavallo 2008 Tambre (It) Sci Club Tambre FISI Equips   http://www.transcavallo.it/index.html
20/01/08   Tuc de Baciver Beret  Feliu de Lleida Popular Popular "50ari dels meus esquís" www.izard.cat
20/01/08   Campeonato M.A.B. Cerler-Venasc MMAA Barbastre FAragM Equips Trofeo Villa de Benasque+CopaAragonesa http://www.clubmab.org
20/01/08   Croescalada Nocturna Sierra Nevada   FAndalusM Ind Cop Andalus  
26/01/08 classificació Valerette Altiski (Dents du Midi) Massongex - CH Ski-Club Cime de L'Est SAC - ISMC Ind Singles World Cup + Youth Euro Cup www.valerettealtiski.ch
26/01/08 classificació II Cronoescalada Granvalira Grand Valira-Soldeu Soldeu Ski Club FAM/FEEC Ind CopaCronosFEEC www.sec.ad
27/01/08 classificació XXX Travessa Ransol-EL Serrat La Serrera Soldeu Ski Club FAM/FEEC Ind CircPro-OlympicFEEC +Trofeu BUFF dels Pirineus www.sec.ad
27/01/08   XXIII Valtellina Orobie Albosaggia Poliesportiva Albosaggia FISI Equips   http://www.polalbosaggia.it/
27/01/08   I Trofeo La Pinilla La Pinilla   FMadM Ind Copa Madrileña + Cto Madrid teapuntas.com
03/02/08 classificació Travesia CM Pirineos Formigal CM Pirineos FAragM Ind CampSpainInd i Clubs + Copa Aragonesa www.clubpirineos.org
09/02/08 III Rasca-Crono Rincon de la Montaña Pto. de Cotos R.S.E.A.Peñalara FMadM Ind Copa Madrileña + Cto Madrid teapuntas.com
10/02/08 Font Blanca - Arcalís Andorra CPA / FAM FAndM Equips CopaCatalana+Teams WORLD CUP www.fam.ad/
16/02/08 classificació X OPEN Vall Fosca Vall Fosca CEPobla Segur FEEC Equips CopaCatalana + Copa Euskadi www.openvallfosca.com
17/02/08   VIII Rally Valgrande  Pajares Asturies Fariñentu Pola de Lena FAstM Ind Copa Asturias + Copa Madrileña www.fempa.net
17/02/08   Campeonato Andalus Individual Sierra Nevada     Ind Cop Andalus  
24/02/08 classificació IX PocaTraça  Ull de Ter C.Exc.Olot FEEC Ind CircPro-OlympicFEEC + Campionat CAT www.ceolot.cat
24/02/08   XIII Trofeo Villa de Madrid Pto. Navacerrada Bomberos de Madrid FMadM Equips Copa Madrileña + Cto Madrid teapuntas.com
25 feb a 1 març'08   World ChampionShips Portes du Soleil Switzerland ISMC   IV World ChampionShips www.smwc2008.ch
1 i 2/03/2008   XXXIII Trofeo Andres de Regil - BBK Pics Europa club COBI  FFME-Eusko Equips Copa Euskadi WWW.TRAVESIAREGIL.COM
02/03/08 classificació XXII Alt Pallars-Certescan Tavascan Cientifics Mataró FEEC Equips CopaCatalana + Campionat Catalunya www.agrupe.org
02/03/08   XI Travesia Picos de Europa Sotres Asturies G.M.Ensidesa Gijon FAstMunt Equips Copa Asturias  www.fempa.net
07/03/08   Sella Ronda SkiMarathon Corvara Ski Team Fassa FISI Equips   www.sellaronda.it
8 i 9/03/2008 classificació 50 Ral.li del CEC Núria CEC FEEC/Fedme Equips Copa Catalana + CampSpainTeams www.cec.cat/competicions/
09/03/08   Travessa Alt Urgell - Aransa Estanys de la Pera U.Exc.Urgellenca FEEC Equips Open FEEC www.ueu.cat
09/03/08   Tris Rotondo Ticino (Suïssa) ATR + CAS CAS/ISMC Equips Teams WORLD CUP www.trisrotondo.ch
13-16 març'08   XXII Pierra Menta Beaufort Arêches-Beaufort   Equips Trophée des Alpes www.pierramenta.com/
16/03/08   IV Trofeo Tajahierro Alto Campoo Club Alpino Tajahierro   Ind Copa Madrileña  
16/03/08   V Trofeo Peña Guara  Formigal Peña Guara FAragM Ind Camp Aragó Individual http://www.p-guara.com
22/03/08   18ª Scialpinistica Lagorai-Cima d'Asta  Lagorai (Tr) - It   FISI+ISMC Equips Teams WORLD CUP (Final + Overall) www.skiteamlagorai.it/ita/index.asp
28/03/08   Sci Alpinistica dell'Adamello Etna - Sicilia S.E.Brescia "Ugolini"       http://www.ugolini-bs.it
30/03/08   Int Open of Tsugaike Japó ?? ISMC   International Open ISMC www.jsmc.jp (tot en japonés!)
30/03/08 classificació Rally Valle del Aragón Astun-Kandanxu CMGuardiaCivil Fedme/FAragM Equips CopSpain+CopAragon www.greim.es
06/04/08 classificació XLIII Travessa UEC "Bassiero" Gerber UEC Barna FEEC Equips Copa Catalana + Trofeu BUFF dels Pirineus www.uecbarcelona.org
06/04/08   Campeonato Andalus por Equipos Sierra Nevada     Equips Cop Andalus  
06/04/08   Travesia de Sierra Nevada Sierra Nevada C.Alp.Benalmadena   Equips Cop i Camp Andalus + Copa Madrileña  
11/04/08 anulada V Crono-Escalada Ull de Ter Ski Club Camprodon FEEC Ind CopaCronosFEEC www.skiclubcamprodon.org / 972 740 884
12/04/08   Sci Alpinistica Dolomiti di Brenta Madonna de Campliglio SporClub Madonna di Campiglio FISI/ISMC Ind WorldCup(Singles&Overall Final)+YouthEuroCup(Final) http://www.campigliosport.com/Sporting/
16-20/04/2008   XIII Patrouille des Glaciers Zermatt-Verbier Valais - CH Militars CH Trio Long Distance Teams World Championship www.pdg.ch/
24 i 25 maig 08   III Raid Ribagorçana Pont de Suert C.Exc.Lleida FEEC Raid Copa Cat Raids www.cel.cat/
07/06/08   CUITA EL SOL al Monteixo ÀREU (Pallars) C.Exc.Lleida FEEC Ind A peu http://www.cel.cat/
14/06/08   WIAR - Raid Femení   Emma Roca - CEC FEEC Equips A peu, orientació, BTT, escalada, etc. http://www.raidwiar.com/