-   Centre Excursionista de Lleida
www.izard.cat 2009 Calendari Curses Ski Munt 2009
    Copa España 2009 Copa Catalana Esqui Muntanya 2009 Copa Petits Pirineus 2009      
    Copa CronoEscalades 2009  Open FEEC 2009  Provisional        
    http://www.nomesneu.com/ http://skimocat.blogspot.com/  www.esquidemuntanya.com   http://www.skimo.org/        http://www.ismf-ski.org/ www.feec.org/      www.fedme.es/
Data Classificacions Nom Lloc Entitat Org Tipus Concepte Web/Telèfon
12/12/08 Classificacio VI Crono-Escalada Ull de Ter Ski Club Camprodon Ind CopaCronosFEEC www.skiclubcamprodon.org
13/12/08 Classificacio XII CronoNocturna Pas de la Casa Andorra C.P.Andorrà Ind CopaCronosFEEC www.fam.ad/
20/12/08 Civetta Ski Raid. Pecol di Zoldo ValZoldana - Italy Ind World Cup Senior 2009 http://www.dolomitiski-alp.it/civetta_ski_raid05.asp
28/12/08 Classificacio Kilometre Vertical CAMBRADASE St Pere Forcats SMCerdanya-Capcir Ind CopaCronosFEEC http://sm.cc.free.fr
03/01/09   Relleu GRANDVALIRA Soldeu  Soldeu-GranValira C.P.Andorrà equipsx2 OPEN FEEC www.fam.ad/
  CronoNocturna Kandanxu Adecom-Jaca Ind Popular www.greim.es
04/01/09 Classificacio XXII Traça Catalana Les Angles SMCerdanya-Capcir Ind  OPEN FEEC http://sm.cc.free.fr
11/01/09 Classificacio Cronoescalada Andalus Sierra Nevada C.Alp.Benalmadena Ind Camp Spain CronoScalada + CopaSpain + CampAndalus www.grupoalpinobenalmadena.com
17/01/09 Classificacio IV CronoNiu La Molina + 2n Relleus La Molina A.E.Muntanya Ind CopaCronosFEEC + Camp Cat CronoEscalada www.aemuntanya.net
Classificacio II Campionat Relleus La Molina A.E.Muntanya Equipsx3 OPEN FEEC www.aemuntanya.net
  III Carrera Social de Relevos Puerto Navacerrada R.S.E.A.Peñalara Equipsx3   www.penalara.org
18/01/09   XXIV Valtellina Orobie Albosaggia - Italy Poliesportiva Albosaggia Ind World Cup Senior 2009 http://www.polalbosaggia.it/
24/01/09 Classificacio Pyramide d’Oz Oz en Oisans (Fr) CAF Pays d'Oissans Ind World Cup Senior 2009 + Youth Euro Cup http://www.oz-en-oisans.com/
25/01/09 Classificacio Traça Muga Aranser U.Exc.Urgellenca Equips CopaCatalana   www.ueu.cat
Travesia de Valle de Tena Formigal C.M.Pirineos Ind Camp Aragó Ind  
La Pinilla La Pinilla FMadM   Copa Madrileña  
31/01/09 Classificacio Open AltiToy 2008 Tourmalet EMF+ClubAltitoy Equips CopPetitsPirineus + Copa Spain www.altitoy.com
01/02/09 Classificacio Luz Ardiden  Ind Copa Spain+CampIndEuskadi
08/02/09 Classificacio III Font Blanca - Arcalís VALLNORD Ordino - Andorra CPA / FAM              Ind   WorldCupSenior+CopaCatalana+CopPetitsPirineus+CopEusko+CampSpainInd-FFAA-Clubs www.fam.ad/
14/02/09   Gangwong Prov Governor Cup Yongpyong - Korea ISMF Ind ISMF Homolagated Race  
15/02/09   Trofeu de Gastlosen Charmey(CH) Ski-club Dents Vertes Equips   http://www.gastlosen.com
  Travesia Valle del Aragón Kandanxu - Astun G.M.Guardia Civil Ind Camp Aragó Clubs  
19 al 25/2/09   ALPAGO (Tanscavallo) Tambre (It) Sci Club Tambre TOT EUROCAMPIONSHIPS 2009 (Senior+Youth) http://alpago2009.org
22/02/09   Camp Andalus Individual Sierra Nevada   Ind Cop Andalus  
Rasca-Crono Rincon de la Montaña Pto. de Cotos R.S.E.A.Peñalara Ind Copa Madrileña www.teapuntas.com
01/03/09 Classificacio XXIII Alt Pallars-Certescan Tavascan Cientifics Mataró Equips CopaCatalana   www.agrupe.org
06/03/09   Sella Ronda SkiMarathon Arabba Ski Team Fassa Equips World Cup Senior 2009 www.sellaronda.it
07/03/09   IV Cronoescalada Granvalira Grand Valira-Soldeu Soldeu Ski Club Ind CopaCronosFEEC www.sec.ad
7 i 8/03/09   33 Trofeo Andres de Regil-BBK Pics Europa club COBI  Equips CopEusko WWW.TRAVESIAREGIL.COM
08/03/09   XXXI Travessa Ransol-EL Serrat La Serrera Soldeu Ski Club Ind Campionat Catalunya Ind + OPEN FEEC www.sec.ad
Ralli Madrileño Sierra de Madrid C.Alpino Madrid   Copa Madrileña  
12-15/3/09 Classificacio XXII Pierra Menta Beaufort Arêches-Beaufort Equips World Cup Senior 2009 www.pierramenta.com/
14-15/3/09 Classificacio Pierra Menta Jeune Beaufort Arêches-Beaufort Equips Youth Euro Cup www.pierramenta.com/
15/03/2009   Trofeo TAJAHIERRO Alto Campoo C.Alp.Tajahierro   Copa Madrileña  
22/03/2009   Trofeo Valle del Tena Formigal Peña Guara Equips Camp Aragó Equips  
Derby 3000 Gavarni - Fr Tarbes Amitié Nature Ind ISMF Homolagated Race http://www.derby3000.fr
28/03/09   Dachstein Xtreme Ramsau Schladming Karl Poch (ASTC) Ind World Cup Senior 2009 + Youth Euro Cup final  
29/03/09   Pizolada delle Dolomiti Moena - Italy   Ind ISMF Homolagated Race http://www.lapizolada.it/
Classificacio XLIV Travessa UEC "Bassiero" Gerber UEC Barna Equips Copa Catalana www.uecbarcelona.org
  III Travesia Sierra Nevada Sierra Nevada C.A.Benalmadena Equips Copa Madrileña + Camp Andalus Equipos  
3-5/4/09   Tour du Rutor "Extreme" Arvier-Planaval - It   Equips World Cup Senior 2009 (final) http://www.tourdurutor.com/
04/04/09   Cronoescalada Nocturna Sierra Nevada     Copa Andalus  
05/04/09 Classificacio X PocaTraça  Núria C.Exc.Olot Equips CopaCatalana   www.ceolot.cat
11/04/09 Classificacio II CronoEscalada Social CEVA Beret CEVA d'Aran Ind Popular 200 mts http://www.clubceva.org
  Open Cross-Country Porté Porte Puymorens Telemark Cerdanya Ind OPEN FEEC www.clubtelemarkcerdanya.com
13/04/09   Sci Alpinistica Dolomiti di Brenta Madonna de Campliglio (It) Sporting Club Ind ISMF Homolagated Race http://www.campigliosport.com/Sporting/
18/04/09   IV Raid Ribagorçana Pont de Suert C.Exc.Lleida Raid Copa Cat Raids www.cel.cat/
Whistler BlackComb Mountains(USA)   Ind ISMF Homolagated Race  
19/04/09   Trofeo Mezzalama Gressoney - Italy   EquipsX3 ISMF Homolagated Race http://www.trofeomezzalama.org/
Classificacio 51 Ral.li del CEC Conangles CEC Equips CampCat Equips+CopaCat+CopPetitsPirineus+CopEusko www.cec.cat/competicions/
06/06/09   CUITA EL SOL al Monteixo ÀREU (Pallars) C.Exc.Lleida Ind A peu http://www.cel.cat/
13/06/09   WIAR - Raid Femení   Emma Roca - CEC Equips A peu, orientació, BTT, escalada, etc. http://www.raidwiar.com/