2010 Kalendari Prov Curses Ski Munt 2010 13 Abril 2010 www.izard.cat Centre Excursionista de Lleida  
  Copa Catalana E.M.

 Cronoescalades 2010

Copa PetitsPirineus

Copa España E. M. 

 
  classificacions http://www.nomesneu.com/ http://skimocat.blogspot.com/  www.esquidemuntanya.com   http://www.skimo.org/  http://www.ismf-ski.org/ www.feec.org/      www.fedme.es/
Data   Nom Lloc Entitat Org Tipus Concepte Web/Telèfon
7 i 8 novembre 2009   II Forum ISMF Ginebra - Suïssa ISMF      
12/desembre/2009 classificacions XIII CronoNocturna Pas de la Casa Pas de la Casa  C.P.Andorrà Ind CopaCronosFEEC www.fam.ad/
19/desembre/2009 classificacions VII Crono-Escalada Ull de Ter Ull de Ter Ski Club Camprodon Ind CopaCronosFEEC www.skiclubcamprodon.org
  Pila / Gressan Vall d'Aosta (It)   Ind ISMF World Cup senior www.pilaskyrace.com
27/desembre/2009 classificacions II Kilometre Vertical CAMBRAZ St Pere Forcats SMCerdanya-Capcir Ind CopaCronosFEEC http://sm.cc.free.fr
2/gener/2010   II Relleu GRANDVALIRA Soldeu  Soldeu-GranValira C.P.Andorrà Equipsx2 Popular's FEEC www.fam.ad/
CronoNocturna Kandanxu Adecom-Jaca Ind Popular www.greim.es
9/gener/2010   Campeonato España Relevos Sierra Nevada C.Alp.Benalmadena Equipsx? Campeonato España Relevos www.grupoalpinobenalmadena.com
10/gener/2010   Cronoescalada Andalus Ind Camp Spain CronoEscalada + Cop Spain www.grupoalpinobenalmadena.com
  XXIII Traça Catalana Les Angles SMCerdanya-Capcir Ind  Open's FEEC http://sm.cc.free.fr
16/gener/2010 classificacions V CronoNiu La Molina La Molina A.E.Muntanya Ind CopaCronosFEEC + Camp Cat CronoEscalada www.aemuntanya.net
III Campionat Relleus Equipsx3 Popular's FEEC www.aemuntanya.net
17/gener/2010 I Forum FEEC Ski Munt International Comite Ski Munt FEEC  
CronoEscalada de Astun Astun Adecom/Arbitros Ind Campt Aragon de Ascenso  
Trophée Lionel Réfis Cauterets Ind Camp Eusk Ind + Cop Eusk http://www.ski-alpinisme.com/calendrier.php
23/gener/2010   TransClautana ValCellina (Dolomiti-It)   Ind ISMF World Cup senior http://www.transclautana.it
24/gener/2010 classificacions I CronoEscalada Espot Espot CEPobla Segur Ind CopaCronosFEEC ?????
30/gener/2010 classificacions Open AltiToy 2008 Tourmalet CVascoCamping + ClubAltitoy Equips PetitsPirineus + Copa Spain  + Camp Eusko Eq + CopEusko + Popular 1000 www.altitoy.com
31/gener/2010   Luz - Ardiden
5/febrer/2010   CronoEscalada Rastes de Boi Oriol Baró Ind Popular's FEEC no n'hi ha
6/febrer/2010   V Cronoescalada Granvalira Grand Valira-Soldeu Soldeu Ski Club Ind CopaCronosFEEC www.sec.ad
7/febrer/2010   XXXII Travessa Ransol-EL Serrat La Serrera Soldeu Ski Club Ind Open's FEEC www.sec.ad
classificacions 29 Challange Luixó Haute Montagne Bourg d'Oueil - Luixó (Fr) Luixó HM Ind Petits Pirineus http://lhm31.free.fr/
  VII Rally Madrileño Guadarrama C.Alp.Madrileño Ind Copa Spain no n'hi ha
  Trofeu de Gastlosen Charmey(CH) Ski-club Dents Vertes Equips ISMF World Cup senior & Youth http://www.gastlosen.com
  Gangwong Prov Governor Cup Yong Pyong (South Korea)   Ind ISMF Homologated Race Asian Cup http://www.ismf-ski.org
14/febrer/2010 classificacions Trofeo Comarca Alto Gallego Formigal C.M.Pirineos Ind Camp Spain (Ind + Clubs) + CopEusko + Copa Aragon http://www.clubpirineos.org/
20/febrer/2010 classificacions XI OPEN Vall Fosca Vall Fosca CEPobla Segur Equips CopaCatalana+Petits Pirineus+CopEusko www.openvallfosca.com
  Trofeu dell'ETNA Nicolosi - Sicilia (It)   Ind ISMF World Cup senior no n'hi ha
27/febrer/2010 Cronoescalada Popular la Lluna Núria CEC-Vall de Nuria. Ind Popular FEEC http://www.valldenuria.com
28/febrer/2010 Travesia Valle del Aragon Kandanxu Adecom Equips Copa Aragon + Camp Aragon Equipos  
1 al 7/ març /10   WORLDCHAMPIONSSHIPS 2010 Andorra Fad Andorrana Munt TOT WORLDCHAMPIONSSHIPS ISMF 2010 www.canillo2010.ad 
5/març/2010   Sella Ronda SkiMarathon Canazei Ski Team Fassa Equips ISMF Homologated Race senior www.sellaronda.it
7/març/2010   Travesia Peña Guara ??? Peña Guara Ind Copa Aragon + Camp Aragon Individual  
10-14/3/10 classificacions XXV Pierra Menta Beaufort Arêches-Beaufort Equips   www.pierramenta.com/
13-14/3/10 classificacions Pierra Menta Jeune   www.pierramenta.com/
20 i 21 març / 2010   34 Trofeo Andres de Regil-BBK Pics Europa Club COBI  Equips Camp Eusko Crono + CopEusko WWW.TRAVESIAREGIL.COM
21/març/2010   Derby 3000 Gavarni (Fr) Tarbes Amitiè Nature Ind ISMF Homologated Race senior & Youth www.derby3000.fr
  Trofeu Marmotta Val Martello (It) Ind ISMF Homologated Race senior http://www.marmotta-trophy.it
classificacions XLV Travessa UEC "Bassiero" Gerber UEC Barna Equips Copa Catalana + Camp Cat Ski Munt www.uecbarcelona.org
27/març/2010 Dachstein Xtreme Schladming (Ost) Ind ISMF Homologated Race senior & Youth http://www.astc.at/
28/març/2010 classificacions XI PocaTraça  Núria C.Exc.Olot Equips Camp Spain Equips + Copa Catalana www.ceolot.cat
Trophée Philippe Ribatet Sant Lary Soulan Ind http://coupe.pyrenees.free.fr/ saintlarysports@wanadoo.fr
Pizolata delle Dolomiti Moëna (It) Ind ISMF Homologated Race senior http://www.lapizolada.it/
3/abril/2010   III Duatlo Blanca "Open CEVA" Beret CEVA d'Aran Ind Popular's FEEC: SkiMunt: 2x200 mts+Slalom Gegant: 30 portes http://www.clubceva.org
4/abril/2010   Grand Beal Arvieux C Mont Queyras Ind ISMF World Cup senior & Youth http://www.montagnes-queyras.fr
10/abril/2010 Tsugaike Nagano (Japan) Ind ISMF Homologated Race senior http://www.jsmc.jp/
11/abril/2010 classificacions 52è Ral.li del CEC Conangles CEC Equips CopaCat + PetitsPirineus www.cec.cat/competicions/
Sci Alpinistica Dolomiti di Brenta Madonna Campiglio (It) Sporting Club Ind ISMF World Cup senior & Youth(final) http://www.campigliosport.com/Sporting/
18/abril/2010   Adamello Ponte di Legno (It)   Equips ISMF Homologated Race senior http://www.ugolini-bs.it
24/abril/2010   Patrulla del Glaciers Zermatt - Verbier (Ch) Exercit Suis Trio ISMF World Cup senior (Final) www.pdg.ch/
24/abril/2010 I Open Maladetes Ski Munt (Aneto) Hospital de Benasc A.D.Llanos del Hospital Ind Open's FEEC www.fundacion-hospital-benasque.org/
II PellsXpress
25/abril/2010   I Open Maladetes Ski Munt (Maladetes)
12/juny/2010   CUITA EL SOL al Monteixo ÀREU (Pallars) C.Exc.Lleida Ind A peu http://www.cel.cat/
19/juny/2010   WIAR - Raid Femení La Cerdanya Emma Roca - CEC Equips A peu, orientació, BTT, escalada, etc. http://www.raidwiar.com/
Sempre, ens cas de dubte de l'informació, adreçeu-vos a:  http://www.skimo.org/