Calendari Curses Ski Munt 2012

www.izard.cat

Centre Excursionista de Lleida Webs
  http://www.nomesneu.com/

http://skimocat.blogspot.com/ 

www.esquidemuntanya.com http://www.skimo.org/    http://www.ismf-ski.org/ www.feec.org/        www.fedme.es/
 

 Classific  Final  Copa Cronos 2012

Classif Final Copa Catalana 2012            
   Classific Final Copa Spain 2012            
Data Nom Lloc Entitat Org Tipus  Concepte  
2 & 4 desembre 2011 Curs Fedme Baqueira&Beret - Aran Fedme Curs Curs Traçadors + Reciclatge àrbitres Ski Munt Fedme Obligatori per Arbitrar
2 & 4 desembre 2011 Youth International Meeting Bormio&Valdisotto (It) Sci Club Alta Valltellina Youth Homologated ISMF (Sprint&Rally&Ind) www.altavaltellinaskirace.com 
Cada 2 dimecres tarda: Crono TOY Luz - Ardiden (Fr) Club AltiToy Vertical 23N, 14D, 28D, 11G, 25G, 8F, 22F i 7Març  
08-12-2011             Classificacions IX Crono Vallter "Lorpen-Esports Vivac" Ull de Ter Camprodon, SkiClub Vertical Copa FEEC Cronos www.skiclubcamprodon.org
10-12-2011                         Classificacions XV Nocturna al Pas Pas de la Casa (And) C.P.Andorrà Vertical Copa FEEC Cronos + Copa Andorra www.cpa.ad
16 & 18 desembre 2011  Curs Fedme Baqueira&Beret - Aran Fedme Curs 2n Curs Traçadors Ski Munt Fedme www.fedme.es
17-12-2011              Classificacions III CronoEscalada Espot Espot - Pallars Sobirà CEPobla Segur Vertical Copa FEEC Cronos + Camp Spain Cronos www.cronoespot.com
diumenge, 18 / desembre / 2011 Sprint del Mont Blanc Xamonics (Fr) FFME Sprint FFME: Campionat de France  
diumenge, 18 / desembre / 2011 CronoToy Luz - St.Sauveur (Fr) Club AltiToy Vertical    
31-12-2011              Classificacions IV Km Vertical Kambraz St Pere Forcats (Fr) SMCerdanya-Capcir Vertical Copa FEEC Cronos http://sm.cc.free.fr
diumenge, 1 / gener / 2012 Marxa Popular Ski Munt La Molina La Molina Club d'Esports Ind  Popular FEEC  
dissabte, 7 / gener / 2012 Crono Nocturna Kandanxu Adecom Ind    
dissabte, 7 / gener / 2012 Travesia Valle del Aragon Kandanxu - Astun Adecom Equips Camp Aragon  
diumenge, 8 / gener / 2012 XXV Traça Catalana Les Angles (Fr) SMCerdanya-Capcir Ind  Open FEEC http://sm.cc.free.fr
diumenge, 8 / gener / 2012 Memorial Antxon Bandrés Aret / Pierra St Martin EMF Crono Camp Euskadi Cronos http://www.emf-fvm.com
15-01-2012               Classificacions Open Vall de Boi Boi C.Exc.Alta Ribagorça Ind Open FEEC + Fedme: Camp Spain Ind http://www.ribagorzaromanica.com
diumenge, 15 / gener / 2012 Trofeu Lionel Regis Cauterets   Ind Coupe des Pyrénées http://www.ski-alpinisme.com
diumenge, 15 / gener / 2012 Pizzo Tre Signori Premana A.S.Premana Ind Homologated ISMF (Senior&Youth) http://www.aspremana.it/
dissabte, 21 / gener / 2012 Font Blanca-Vertical Arinsal Arcalís (And) F.Andorrana Munt Vertical Copa FEEC Cronos + World Cup ISMF(senior) + Copa And www.fam.ad
22-01-2012               Classificacions Font Blanca-Ind Arcalís Ordino-Arcalís (And) F.Andorrana Munt Ind Open FEEC + World Cup ISMF (Seniors&Youth) + CopSpain www.fam.ad
diumenge, 22 / gener / 2012 XII Rally Fuentes de Invierno San Isidro (Ast)     Copa Asturies  
dissabte, 28 / gener / 2012 VI CronoNiu La Molina La Molina La Molina Club d'Esports Vertical Copa FEEC Cronos + Camp Cat Cronos  
28/29 -01-2012            Classificacions Open AltiToy Tourmalet (Fr) CVascoCamping + ClubAltitoy Equips Coupe des Pyrénées + Copa Euskadi www.altitoy.com
dissabte, 28 / gener / 2012 Dynafit Ski Touring Vertical 930m Courchevel (Fr) Courchevel SportsAlp Vertical CHAMPIONNAT DE FRANCE 2012 Vertical Race  
divendres, 3 / febrer / 2012 VI CronoEscalada "Rastes de Boi" Pont de la Ribera C.Exc.Alta Ribagorça Vertical Copa FEEC Cronos orioldetaull@hotmail.com
04-02-2012                Classificacions III Era Pujada - Blanhiblar Bagergue C.Exc.Aran Vertical Copa FEEC Cronos + Copa Aran http://cronoski.blogspot.com/
dissabte, 4 / febrer / 2012 Relais Nocturne Gourette   Relleus Coupe des Pyrénées http://www.ski-alpinisme.com
diumenge, 5 / febrer / 2012 Formigal Formigal C.M.Pirineos Ind Camp Aragon http://www.clubpirineos.org/
diumenge, 5 / febrer / 2012 XII Rally Valgrande Pajares     Copa Asturies  
diumenge, 5 / febrer / 2012 Tour de Sas Alta Badia (SudTirol) Uniun Sportiva Amaturiala Ind Pre-Homologated ISMF http://www.tourdesas.it/
4 & 11 F 2012 Pelvoux Euro Champion Ship Ecrins (Fr)   TOT EURO CHAMPIONSSHIPS ISMF 2012 http://ski-ecrins.com/
dissabte, 11 / febrer / 2012 Vertical Race Panticosa Panticosa Panticosa Esqui Club Vertical Camp Aragon  
diumenge, 12 / febrer / 2012 XXXI Challange Luixó Haute Montagne Bourg d'Oueil - Luixó (Fr) Luixó HM Ind Copa Aran + Coupe des Pyrénées + Copa Euskadi http://lhm31.free.fr/
dissabte, 18 / febrer / 2012 IV Alta Ruta Fuentes Invierno Pajares San Isidro - Pajares (Ast)        
dissabte, 18 / febrer / 2012       suspesa   XII OPEN VALLFOSCA Vall Fosca CEPobla Segur Equips Copa Catalana + Petits Pirineus http://www.openvallfosca.com/
divendres, 24 / febrer / 2012 Trofeo dell'Etna Nicolosi (Sicilia) Sci C Sud Est Vertical World Cup ISMF http://www.etnasci.it/index.php
dissabte, 25 / febrer / 2012 Trofeo dell'Etna Nicolosi (Sicilia) Sci C Sud Est Ind World Cup ISMF http://www.etnasci.it/index.php
diumenge, 26 / febrer / 2012 La Ceretana Ski Munt La Molina La Molina GRECerdanya Ind Campionat Cat Ind  
25 - 26 febrer 2012 1r Encuentro Traveseros Ubiña Ubiña Ref Meicin (Ast)        
divendres, 2 / març / 2012 Lagoraï Cima d’Asta Castello Tessino (TR-IT) SciAlp Lagorai Cima d'Asta Sprint World Cup ISMF (Seniors&Youth) http://www.cimadastaskialp.it/
dissabte, 3 / març / 2012 Lagoraï Cima d’Asta Castello Tessino (TR-IT) SciAlp Lagorai Cima d'Asta Ind World Cup ISMF (Seniors&Youth) http://www.cimadastaskialp.it/
dissabte, 3 / març / 2012 La Garapette Gourette   Ind Coupe des Pyrénées http://www.ski-alpinisme.com
04-03-2012                            Classificacions XLVIII Travessa UEC "Bassiero" Gerber UEC Barna Equips Copa Catalana www.uecbarcelona.org
diumenge, 4 / març / 2012 Patrulla de la Maya St Martin d'Herens-Valais (CH)   Trio Popular Alpina http://www.lamaya.ch/
dimarts, 6 / març / 2012 Travesia Picos de Europa Sotres (Ast)     Copa Asturies  
divendres, 9 / març / 2012 Passejada a la Lluna Soldeu Soldeu Ski Club Popular Popular's FEEC www.sec.ad
dissabte, 10 / març / 2012 IV Crono Popular la Lluna Núria CEC-Vall de Nuria. Vertical Open FEEC http://www.valldenuria.com
dissabte, 10 / març / 2012 VII Cronoescalada GranValira Soldeu El Tarter (And) Soldeu Ski Club Vertical Copa FEEC Cronos + Copa Andorra www.sec.ad
dissabte, 10 / març / 2012 Trofeu Philippe Ribatet Saint Lary Soulan   Equips Coupe des Pyrénées + Pyréne Blanche http://www.ski-alpinisme.com
diumenge, 11 / març / 2012 XXXIV Travessa Ransol-EL Serrat  La Serrera (And) Soldeu Ski Club Ind Open FEEC + Copa Andorra www.sec.ad
11-03-2012                Classificacions 37 Trofeo Andres de Regil-BBK Pics Europa Club COBI  Equips Camp Spain Equips + Copa Euskadi WWW.TRAVESIAREGIL.COM
diumenge, 11 / març / 2012 La TransPyrós Louron   Equips Coupe des Pyrénées + Pyréne Blanche http://www.ski-alpinisme.com
15 & 18 març 2012 XXVII Pierra Menta Beaufortin (Fr) Arêches-Beaufort Equips Grande Course www.pierramenta.com/
17 & 18 març 2012 Pierra Menta Jeune Beaufortin (Fr) Arêches-Beaufort Equips   www.pierramenta.com/
diumenge, 18 / març / 2012 Derby 3000 Gavarni (Fr) Tarbes Amitiè Nature Ind Homologated ISMF (Senior&Youth) www.derby3000.fr
diumenge, 18 / març / 2012 Tre Refugi Mondovi (It)   Equips Homologated ISMF (Senior) http://www.trerifugi.it/
25-03-2012                Classificacions XIII PocaTraça Núria C.Exc.Olot Equips Copa Catalana + Camp Cat Equips www.ceolot.cat
diumenge, 25 / març / 2012 Marmotta Trophy Val Martello (It)   Ind World Cup ISMF (Seniors&Youth) http://www.marmotta-trophy.it/marmotta_tropy/de/
diumenge, 25 / març / 2012 Course del Isere Grenoble   Equips FFME: Campionat de France  
30 març 1 abril 2012 Tour del Rutour Arvier (It)   Equips Grande Course http://tourdurutor.com/
divendres, 6 / abril / 2012 V Duatlo Blanca "Open CEVA" Baqueira-Beret CEVA d'Aran Ind Popular's FEEC + Copa d'Aran: SkiMunt + Slalom Gegant http://www.clubceva.org
dissabte, 14 / abril / 2012 Blatind Arctic Race Tromsö (Nor)   Sprint World Cup ISMF http://www.arcticrace.no/
diumenge, 15 / abril / 2012 Blatind Arctic Race Tromsö (Nor)   Ind World Cup ISMF http://www.arcticrace.no/
15-04-2012                               Classificacions LV Ral.li del CEC Conangles CEC  Equips Copa Catalana + Copa Aran www.cec.cat/competicions/
21-04-2012                 Classificacions II SPRINT JOVE Maladetes CEPS + C.Exc.Lleida Sprint Petits Pirineus www.izard.cat
21-04-2012                 Classificacions III Trancs de les Maladetes Ski Munt Hospital de Benasc A.D.Llanos del Hospital Ind Popular's FEEC + Petits Pirineus www.fundacion-hospital-benasque.org/
25 & 28 abril 2012 Patrouille des Glaciers Zermatt-Verbier (CH) Exèrcit Suïs Trio Grande Course www.pdg.ch/
12 i 13 maig 2012   ???? Trobada INTERCENTRES CTEM Venasc FEDME      
dissabte, 9 / juny / 2012 CUITA EL SOL al Monteixo ÀREU (Pallars) C.Exc.Lleida Ind La millor cursa del mon d'estiu a peu http://www.cel.cat/
30 juny al 8 jul 2012 Sky Games 2012 Ribagorça Albert Balcells & Cia A peu de tot Jocs Mondials curses a peu (+BTT) Cursa de resistència -Sky Race- (21-42 km)
Cursa d’ascens -Vertical Kilometer- (1.000m desnivell)
Duatló d’alta muntanya -SkyBike- (Combina Btt i cursa a peu)
Cursa de velocitat eliminatòria -Sky Speed- (a peu en pendent)
Combinada amb relleus i equips