Calendari Curses SkiMunt 2013 C. Exc. de Lleida www.izard.cat Webs
30/11/2012   http://www.nomesneu.com/ http://skimocat.blogspot.com/  www.esquidemuntanya.com http://www.skimo.org/ www.feec.org/
  http://www.ismf-ski.org/ www.fedme.es/
               
Data Classificacions Nom Lloc Entitat Org Tipus Concepte Web/Telèfon
25/11/2012   19° Memorial Fabio Stedile Ghiacciaio Presena (TN-It)     Coppa delle Dolomite-Gara Fisi Giovani http://www.coppadelledolomiti.it/
08/12/2012   Nocturna al Pas de la Casa Pas de la Casa (And) C.P.Andorrà Vertical Copa FEEC Cronos + Copa Andorra www.cpa.ad
15/12/2012   Crono Vallter-Lorpen-Esports Vivac Ull de Ter Camprodon, SkiClub Vertical Copa FEEC Cronos + Camp Cat Cronos www.skiclubcamprodon.org
22 i 23/12/2012   Peryagudes Ski-Tour Peyresourde Balestas CD-65. Patrick Campays Team Spr+Vert+Ind Sam matin Sprint, soir Vertical et Dim Classique p.campays@ffme.fr
23/12/2012   Km Vertical Kambraz St Pere Forcats (Fr) SMCerdanya-Capcir Vertical Copa FEEC Cronos http://sm.cc.free.fr
29/12/2012   Cursa SolidARAN Vall d'Aran - Beret C.Exc.Aran + Evalia Ind Popular's FEEC: amadrinada Edurne Pasabán http://www.evalia.biz/
29/12/2012   CronoNiu La Molina La Molina La Molina Club d'Esports Vertical Copa FEEC Cronos + CampSpainCronos http://www.tmtiming.com/
30/12/2012   Lo darrer de l'Any: Montarto d'Aran Vall d'Aran C.Exc.Lleida Colla a la trobada dels Raventós de Saragossa. www.cel.cat
06/01/2013   Traça Catalana Les Angles (Fr) SMCerdanya-Capcir Ind  Open FEEC http://sm.cc.free.fr
06/01/2013   55 anys dels meus Skis Era Ronda Beretana - Baqueira C.Exc.Lleida Colla Volta al Rosari per Airoto www.izard.cat
12/01/2013   Relais St Lary-Aure Montagne St Lary St Lary HM Relleus CoupPyrénées http://www.ski-alpinisme.com/calendrier.php
13/01/2013   Cronoescalada Sol y Nieve Sierra Nevada G.Alp.Benalmadena Ind www.grupoalpinobenalmadena.com
12-13/01/2013   SkiAlp Race Ahrntal Rio Bianco. Valle Aurina (SüdTirol) OK Team SkiAlpRace Ahrntal Vertical+Ind World Cup ISMF: + Junior http://www.skialprace-ahrntal.com/
20/01/2013   Open Vall de Boi Boi - Taüll C.Exc.Alta Ribagorça Ind Open FEEC + Camp Spain Ind +Clubs http://www.ribagorzaromanica.com
20/01/2013 Pitturina Ski Race Val Comelico (BL-It) Coppa delle Dolomite http://www.coppadelledolomiti.it/
20/01/2013   CronoEscalada Cerler Cerler MMAA Barbastre Ind Copa Aragon http://www.clubmab.org/
25-26/01/2013   Alpiniski Les Marécottes Valais (CH) Comité de l'Alpiniski Sprint+Ind World Cup ISMF: + Junior http://www.alpiniski.ch/
26/01/2013   II Trofeo Panticosa - Los lagos Panticosa Panticosa Esquí Club Vertical Camp Aragon Ascenso http://www.panticosaesquiclub.es/
27/01/2013   Challange Luixó Haute Montagne Bourg d'Oueil - Luixó (Fr) Luixó HM Ind CoupPyrénées http://lhm31.free.fr/
01/02/2013   CronoEscalada "Rastes de Boi" Pont de la Ribera, vall de Moró C.Exc.Alta Ribagorça Vertical Popular's FEEC orioldetaull@hotmail.com
2 i 3/02/2013 Open AltiToy Luz - Ardiden (Fr) VascoCamping+C.Altitoy Luz Equips CoupPyrénées + GRANDE COURSE http://altitoy.com/
03/02/2013 PocaTraça. Núria C.Exc.Olot Equips Copa Catalana www.ceolot.cat
9&15 febrer 2013   World ChampionShip Ski Munt Pelvoux - Ecrins (Fr)   TOT World CHAMPIONSSHIPS ISMF 2013 http://www.ski-ecrins.com/
10/02/2013   Trophée Philippe Ribatet St Lary St Lary HM Equips CoupPyrénées http://www.ski-alpinisme.com/calendrier.php
10/02/2013   Traça Muga Aransa UEUrgellenca Equips Copa Catalana http://www.traçamuga.cat/
16 i 17/02/2013   Memorial Antxon Bandrés Pic Anie Aret / Pierra St Martin EMF "Karpos-sportful"  Ind+Crono Camp Euskadi Ind (16) i Cronos(17)+CopEusko https://sites.google.com/site/antxonbandresmemorialakarpos/hom

16/02/2013 Cronoescalada GranValira Soldeu El Tarter (And) Soldeu Ski Club Vertical Copa FEEC Cronos + Copa Andorra www.sec.ad
17/02/2013 Travessa Ransol-EL Serrat  La Serrera (And) Soldeu Ski Club Ind Open FEEC + Copa Andorra www.sec.ad
17/02/2013 Tavesia C.M.P. Formigal C.M.Pirineos Ind Camp Aragon Individual http://www.clubpirineos.org/
17/02/2013 Tour de SAS Alta Badia (SüdTirol-It) Alta Badia SkiMunt Equips Coppa delle Dolomite+ISMF Homologated http://www.coppadelledolomiti.it/
23/02/2013   OPEN VALLFOSCA Vall Fosca CEPobla Segur Equips Copa Catalana + CopEusko http://www.openvallfosca.com/
24/02/2013   Ski Alp Val Rendena  Pinzolo (Tn-It) Coppa delle Dolomite http://www.coppadelledolomiti.it/
1 al 3/3/2013   Assessment Race Rerzincan (Turquia) Eq Organitzador Ind ISMF Homologated Vert + Ind http://www.ismf-ski.org/
02/03/2013 Nocturna de esquí montaña Sierra Nevada G.Nord.Monachil Ind www.nordicomonachil.com
03/03/2013 49a Travessa UEC "Bassiero" Gerber UEC Barna Equips Copa Catalana www.uecbarcelona.org
02-03/03/2013   SkiAlp3 Presolana Clusone nel Bergamasco (It) Sci Club 13 Clusone Sprint+Ind World Cup ISMF: + Junior http://www.skialp3.it/
08/03/2012   SELLA RONDA Arabba Ski Team Fassa Equips   http://www.sellaronda.it/
9 i 10 març/12   Trofeo Andres de Regil-BBK Pics Europa LURK TELEMARK  Equips Camp Eusk Equipos + CopEusko WWW.TRAVESIAREGIL.COM
09/03/2013   Font Blanca Vertical Ordino-Arcalís (And) F.Andorrana Munt Vertical Copa FEEC Cronos+WCCup ISMFSen+Esp+Junior http://www.fontblanca.ad/
10/03/2013   Font Blanca VallNord Ordino-Arcalís (And) F.Andorrana Munt Ind Open FEEC +World Cup ISMF:+Junior +CopSpain www.fam.ad
17/03/2013 Altos Pirineos Maladetas Peña Guara Equips Camp Spain i de Aragó Equips www.p-guara.es
21&24 març 2013   Pierra Menta Beaufortin (Fr) Arêches-Beaufort Equips Grande Course www.pierramenta.com/
23&24 març 2013   Pierra Menta Jeune Beaufortin (Fr) Arêches-Beaufort Equips   www.pierramenta.com/
23/03/2013 Era Pujada - Blanhiblar Bagergue C.Exc.Aran Vertical Copa FEEC Cronos http://cronoski.blogspot.com/search/label/inscripcio
23/03/2013 Crono Popular la Lluna Núria CEC-Vall de Nuria. Vertical Open FEEC http://www.valldenuria.com
24/03/2013 Marmotta Trophy Val Martello (Bz-It) Coppa delle Dolomite http://www.coppadelledolomiti.it/
29/03/2013   Duatlo Blanca "Open CEVA" Baqueira-Beret CEVA d'Aran Ind Popular's FEEC: SkiMunt + Slalom Gegant http://www.clubceva.org
30/03/2013   Rally Sierra Nevada Sierra Nevada Club La Verea Equip www.laverea.com
31/03/2013   La Ceretana Ski Munt La Molina Puigmal-La Cerdanya GRECerdanya Ind Open FEEC http://greccerdanya.blogspot.com.es/
01/04/2013   Dolomiti SciAlp Race Madona Campiglio (It) Sporting Club   ISMF Homologated http://www.sportcampiglio.com/
07/04/2013 Ral.li del CEC Vall d'Aran CEC  Equips Copa Catalana + Camp Cat Equips www.cec.cat/competicions/
6 i 7/04/2013 Russia Ski Munt Russia ISMF ISMF Homologated http://www.ismf-ski.org/
07/04/2013 Travessia Valle del Aragón Kandanxu ADECOM Equips Copa Aragon www.fam.es
07/04/2013   Adamello Ski Raid Passo Tonale - Ponte di Legno (It)     Coppa delle Dolomite+Grande Course http://www.adamelloskiraid.com/d/
13-14/04/2013   Blatind Arctic Race Tromsö (Nor)   Sprint+Ind World Cup ISMF http://www.arcticrace.no/
20/04/2013   Trancs 3000's de les Maladetes Hospital de Benasc A.D.Llanos del Hospital Ind Petits Pirineus + Popular's FEEC www.fundacion-hospital-benasque.org/
21/04/2013 SPRINT Final Petits Pirineus Hospital de Benasc A.D.Llanos del Hospital Ind Petits Pirineus www.fundacion-hospital-benasque.org/
20/04/2013   MARMOLEDA Full Gas Passo Fedaia (Marmolada) Bogn na dia Val di Fassa Ind   http://www.bogndania.com/
27/04/2013   Trofeo MEZZALAMA Vall d'Aosta (It)   Trio Grande Course www.trofeomezzalama.org
08/06/2013   CUITA EL SOL al Monteixo ÀREU (Pallars) C.Exc.Lleida Ind La millor cursa del mon d'estiu a peu http://www.cel.cat/