Arxiu Izard Forrellad

Calendari de Curses Esquí de Muntanya 2007 

Classificació Definitiva:  II Copa BUFF de Cronoescalades Ski Munt FEEC

Classificació Definitiva:  Copa de España de Esqui de Montaña 2007

                             Classificació Definitiva:  Circuit Pro Olímpic  2007

                                  Classificació Definitiva:  Copa Catalana Esquí de Muntanya 2007

                                     Pierra Menta:   Classificacions històriques (1991/2007) corredors Espanya/Euskadi/Catalunya/Andorra
 

   www.esquidemuntanya.com (tot sobre l'esqui de muntanya)        www.skimountaineering.org (web internacional curses)          www.feec.cat         www.fedme.es

DATA   CLASSIF   NOM DE LA CURSA   LLOC ENTITAT ORGANITZADORA FEDERACIO TIPUS CONCEPTE
29-12-2006 classificacions V Crono Nocturna Ull de Ter/Nabes Ull de Ter CEMVallCamprodon FEEC Ind CopaCronosFEEC
16/12/06 classificacions X CronoNocturna Pas de la Casa Andorra C.P.Andorrà FAndM/FEEC Ind CopaCronosFEEC
21-01-2007 classificacions Campeonato M.A.B. Cerler-Venasc MMAA Barbastre FAragM Equips Trofeo Villa Benasque + Copa Aragonesa
SUSPESA   Montarto d'Aran Pont Ressec C.Exc.Lleida   Social Popular
06/01/07   CronoNocturna Kandanxu Adecom-Jaca FAragM Ind  
07/01/07 classificacions XX Traça Catalana Les Angles SMCerdanya-Capcir FFME+ISMC Ind CircPro-Olympic+World Cup+YouthEuroCup
14/01/07 classificacions II CronoNiu La Molina La Molina A.E.Muntanya FEEC/Fedme Ind CopaCronosFEEC+CampSpainCronos+CopSpain
20/01/07 classificacions XII Cronoescalada Ind Cerler Cerler-Venasc MMAA Barbastre FEEC/FAragM Ind CopaCronosFEEC+TrofV.Venasc+CampAragAsc
21/01/07 classificacions XXII Valtellina Orobie Albosaggia Poliesportiva Albosaggia FISI+ISMC Equips World Cup
27/01/07 classificacions Crono Escalada de Relevos Guadarrama Peñalara Fed Madrid Clubs  
21/01/07   Trace de Vaugel  Les Arcs - BSM   FFME+ISMC Ind  
18/03/07   75ari Peña Guara Valle del Tena Formigal Peña Guara Fedme/FAragM Ind CampSpainInd i Clubs+ Copa Aragonesa
03/02/07   DERBY 3000 Luz-Ardiden AMTarbes FFME-Eusko Ind Copa Euskadi
04/02/07   DERBY 3000 Gavarni AMTarbes FFME-Eusko Ind Copa Euskadi
03/02/07 classificacions Pizol Altiski Skitourenlauf Pizol (CH)   SAC/CAS+ISMC Equips World Cup 
15-04-07   XXI Alt Pallars-Certescan Tavascan Cientifics Mataró FEEC Equips Copa Catalana
04/02/07   VII Rally S.Isidro-Fuentes de Invierno Asturies FAstMunt FAstMunt   Copa Asturias 
04/02/07   V Rally Madrileño Ski Munt Guadarrama C.Alp.Madrileño FMadM   Copa Madrileña
sense data   IX PocaTraça  Ull de Ter C.Exc.Olot FEEC Ind CircPro-Olympic + Camp Catalunya Ind
sense data   Tour del Guadarrama Guadarrama Peñalara Fedme  Equips CopSpain + Copa Madrileña
11/02/07   Transclautana Valcellina (It)   FISI+ISMC Equips Open Euro Cup
11/02/07   Trofeu de Gastlosen Charmey(CH) Ski-club Dents Vertes SAC/CAS Equips  
16-02-2008   X OPEN Vall Fosca Vall Fosca CEPobla Segur FEEC Equips CopaCat
18/02/07   VII Rally Valgrande  Pajares FAstMunt FAstMunt   Copa Asturias 
24-25 febrer'07   Snow Top 8848 GrandValira Soldeu NoLimit FAndM  Equips  
25/02/07 classificacions IX Cursa CEC-Val d'Aran Mulleres CEC FEEC Equips CopaCat + CampCatEquips
25/02/07 classificacions Rally Valle del Aragón Astun-Kandanxu CMGuardiaCivil Fedme/FAragM Ind CopSpain+CopAragon
25/02/07   III Cronoescalada de Relevos Guadarrama Peñalara FMadM Ind Copa Madrileña
3-4 març'07   Trofeo Andres de Regil Pics Europa Familia Regil      
03/03/07 classificacions II Cronoescalada Ind Soldeu Grand Valira Soldeu Ski Club FAM/FEEC Ind CopaCronosFEEC
03/03/07   Trofeo Candanchu Kandanxu Adecom-Jaca FAragM Relevos  
03/03/07   Trofeo Villa de Madrid Navacerra Bomberos Madrid FMadM Ind Copa Madrileña
04/03/07   Trofeo Candanchu Kandanxu Adecom-Jaca FAragM Ind  
04/03/07 classificacions XXIX Travessa Ransol-EL Serrat La Serrera Soldeu Ski Club FAM/FEEC Ind CircPro-Olympic
04/03/07   Sci Alpinistica dell'Adamello Pontedilegno-It S.E. Brescia "Ugolini" FISI+ISMC Equips World Cup (Teams Final)
10/03/07   Skialpinwettkampf (Grindelwald Race) Grindelwald (CH) SAC Sekt Grindelwald SAC/CAS+ISMC Ind Open Euro Cup
10-11 març'07   Snow Top 8848 GrandValira Soldeu NoLimit FAndM Equips FAndM Equips Equips  
10-11 març'07 classificacions 49 Ral.li del CEC Núria CEC FEEC/Fedme Equips Copa Catalana + CampSpainTeams

11/03/07

  V Rally Madrileño Ski Munt Guadarrama
C.Alp.Madrileño
FMadM   Copa Madrileña
15-18 març'07 HISTORIC XXII Pierra Menta Beaufort Arêches-Beaufort   Equips Trophée des Alpes
17/03/07 classificacions II Gran Premi VallNord nocturna Pal CPA-VallNord FAndM/FEEC Ind CircPro-Olympic  
17-18/03/07   XXV Travesia 3 Circos Gredos C.Alp.Madrileño FMadM   Copa Madrileña

18/03/07 

classificacions

75ari Peña Guara Valle del Tena Formigal Peña Guara Fedme/FA Ind CampSpainInd i Clubs+ Copa Aragonesa
SUSPESA   XLIII Travessa UEC "Bassiero" Gerber UEC Barna FEEC Equips Copa Catalana
25/03/07   XXV Travesia CM Pirineos Formigal CM Pirineos FAragM Equips Copa Aragonesa
25/03/07   X Trofeo Villa de Madrid Guadarrama Bomberos Madrid FMadM   Copa Madrileña
24-27 març'07   NorthAmerican ChampionShips Jackson Hole (Wy)   ISMC   North American ChampionShips
24-27 març'07   X Travesia Picos de Europa Asturies FAstMunt FAstMunt   Copa Asturias 
24-28 març'07   Euro ChampionShips Morzine (Fr) FFME ISMC   Euro ChampionShips
31/03/07   Dachstein Xtreme Ramsau Karl Poch (ASTC) ISMC Ind World Cup + Youth Euro Cup
31/03/07   Nocturna Candanchu-Formigal Kandanxu Adecom-Jaca FAragM Ind  
15-04-07 classificacions XXI Alt Pallars-Certescan Tavascan Cientifics Mataró FEEC Equips Copa Catalana
15/04/07   Sci Alpinistica Dolomiti di Brenta Madonna de Campliglio (It) SporClub Madonna di Campiglio FISI/ISMC Ind World Cup (Singles&Overall Final)
29/04/07   Tropheo Mezzalama Mont Rosa (It) Vall d'Aosta FISI  Tri HRCIO
13/05/07   Peak Mountain Attack Hemsedal (No)       Inter Opens ISMC
02/06/07   CUITA EL SOL al Monteixo ÀREU (Pallars) C.Exc.Lleida FEEC Ind A peu